O nás

Dovolte mi, abych se vám v krátkosti představil.

Jmenuji se Vašek Klakurka, vystudoval jsem Fakultu tělesné kultury v Olomouci. Ke sportu mě dovedli moje rodiče, kde otec je vášnivým cyklistou a  bývalým závoďákem a trenérem cyklistů v Přerově. Já začal jsem s veslováním, které mě provázelo od starších žáků až do mých 18 let, kdy jsem ji vyměnil za svou srdeční záležitost. Tou bylo kolo a cyklistika. Od svých 18 let se věnuji triatlonu (plavání, kolo, běh), zejména pak té terénní variantě, kde místo silničního kola a běhu po asfaltu, se jezdí na horském kole a běhá po nezpevněných cestách a ve světě se jezdí zejména pod názvem XTERRA. Jízdu na kole mám jako ventil od práce, kde si čistím hlavu a co mi dává pocit svobody. Stále se snažím udržovat fyzickou kondici zejména jízdou na horském kole, kde své nejhezčí tratě a výlety natáčím, stříhám a publikuju na youtube kanál. Letos se mi podařilo vyhrát celkově seriál závodů Triseries zlínského kraje. 

Mezi mé největší úspěchy patří zlatá a bronzová medaile na Mistrovství Evropy v terénním triatlonu ve své age group a trojnásobná účast na Mistrovství světa v Xterra triatlonu na Havaji. Byl jsem Mistrem republiky v dlouhém triatlonu do 24 let na tratích  3,8 km plavání, 180 km na kole, 42,2 km běhu - trať klasického Železného muže. Život bez sportování si nedokážu představit.

Společně se svojí ženou Kateřinou vychováváme 3 děti, které také vedeme ke sportu. Všichni jezdí na kole, nejstarší syn Erik dělá také triatlon, dcera Anička dělá sportovní gymnastiku a nejmladší Václav zatím vypadá, že by se mohl také vydat v mých stopách. Každý volný víkend vyjíždíme s dětmi po místních závodech a snažíme se jim ukázat cestu přes sport, tak aby jsme byli co nejvíce venku a trávili čas společně.

 

 

 

Zpět do obchodu