O nás

Dovolte mi, abych se vám v krátkosti představil.

Jmenuji se Vašek Klakurka, vystudoval jsem Fakultu tělesné kultury v Olomouci. Ke sportu mě dovedli moje rodiče, kde otec je vášnivým cyklistou a  bývalým závoďákem a trenérem cyklistů v Přerově. Já začal jsem s veslováním, které mě provázelo od starších žáků až do mých 18 let, kdy jsem ji vyměnil za svou srdeční záležitost. Tou bylo kolo a cyklistika. Od svých 18 let se věnuji triatlonu (plavání, kolo, běh), zejména pak té terénní variantě, kde místo silničního kola a běhu po asfaltu, se jezdí na horském kole a běhá po nezpevněných cestách a ve světě se jezdí zejména pod názvem XTERRA. Jízdu na kole mám jako ventil od práce, kde si čistím hlavu a co mi dává pocit svobody. Stále se snažím udržovat fyzickou kondici zejména jízdou na horském kole, kde své nejhezčí tratě a výlety natáčím, stříhám a publikuju na youtube kanál. Letos se mi podařilo vyhrát celkově seriál závodů Triseries zlínského kraje. 

Mezi mé největší úspěchy patří zlatá a bronzová medaile na Mistrovství Evropy v terénním triatlonu ve své age group a trojnásobná účast na Mistrovství světa v Xterra triatlonu na Havaji. Byl jsem Mistrem republiky v dlouhém triatlonu do 24 let na tratích  3,8 km plavání, 180 km na kole, 42,2 km běhu - trať klasického Železného muže. Život bez sportování si nedokážu představit.

Společně se svojí ženou Kateřinou vychováváme 3 děti, které také vedeme ke sportu. Všichni jezdí na kole, nejstarší syn Erik dělá také triatlon, dcera Anička dělá sportovní gymnastiku a nejmladší Václav zatím vypadá, že by se mohl také vydat v mých stopách. Každý volný víkend vyjíždíme s dětmi po místních závodech a snažíme se jim ukázat cestu přes sport, tak aby jsme byli co nejvíce venku a trávili čas společně.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení